Sıkça Sorulan Sorular

Mini split klima nedir?

Bir mini split klima, bir iç mekan hava yükleyicisi ve bir açık hava kompresörü içeren bir soğutma / ısıtma sistemidir. Bu sistemler, kanalsızdır ve 2 hatlı soğutucu akışkan ile ve bir üniteden diğerine giden iki elektrik kablosuna bağlanır.

Bir klima filtresini ne sıklıkla değiştirmeliyim?

Bölgenizdeki hava kirliliğine bağlıdır. Filtrenin geçerliliği, ülkede yaşadığınıza veya şehir merkezindeki yoğun bir sokağa bir klimanın takılı olmasına bağlı olarak değişebilir. Ön filtreler düzenli olarak temizlenir ve ılık suda yıkanır. Değiştirilemezler. 5-8 ay kullanımdan sonra değiştirilmesi gereken değiştirilebilir filtreler vardır. Yeniden kullanılabilir filtreler de vardır: her ay temizlik gerektirirler ancak hizmet süreleri 2-3 yıl sürer.

Cooper & Hunter cihazlarının ekolojiye etkisi var mı?

Yeni ürünler geliştiren Cooper & Hunter uzmanları, çevre için her zaman güvenlik standartlarına uyum sağladılar. Enerji tasarrufuna da özel ilgi gösteriliyor. Bu, Cooper & Hunter’ın üretiminin çevre temizliği ve güvenliğini garanti eden bir çevre sertifikası olan OHSAS18000’e sahip olmasıyla teyit edilir.

Cooper & Hunter klimaları nerede üretilir?

Cooper & Hunter Şirketi, çeşitlendirilmiş bir üretim üssüne sahiptir. Özellikle Avrupa ve BDT ülkelerine tedarik edilen C & H klimaları modern bir tesiste üretilmektedir.

Cooper & Hunter'ın sosyal sorumluluğa karşı pozisyonu nedir?

Cooper & Hunter Şirketi sosyal sorumluluğa büyük önem veriyor. Yardımsever etkinlikler düzenler, sporun gelişimine katkıda bulunur ve milli spor takımlarını destekler.

Klima kullanırken enerji tasarrufu nasıl yapılır?

Bir klima kullanırken enerji tasarrufu yapmak için yapabileceğiniz bazı basit şeyler var: Binanın gölgeli tarafındaki klimayı (veya bölünmüş bir sistemin dış ünitesini) (veya klimanın kendisini gölgeleyin) monte edin; etrafındaki hava akışının engellenmediğinden emin olun. Kışın ısıtılan bir odanın sıcaklığı 18-21 ° C arasında, yaz aylarında soğutulmuş bir odanın sıcaklığı ise 23-26 ° C arasında olmalıdır (içerideki nemin düşük olacağını unutmayın, bu nedenle daha serin olacaktır). Klima 30 dakika çalıştıktan sonra sıcaklık kontrol edilmelidir. Sıcak bir gün beklendiğinde, klimayı sıcak hale gelene kadar beklemek yerine klimayı erkenden açın (dış hava sıcaklığı daha soğuk olduğunda daha verimli çalışır). Soğutma klimaları kullanırken pencereleri ve kapıları kapalı tutun (evaporatif klimalar biraz hava akışı gerektirir). Sıcak yaz ve günlerde ve soğuk kış gecelerinde perdeleri kapatın. Yaz aylarında pencerelerin açık gölgelenmesi en etkilidir. Makinenin ayarlanabilir panjurları varsa, soğuturken tavana doğru ve ısıtma sırasında zemine doğru ayarlayın (soğuk hava düştüğünde, sıcak hava yükselir). Filtre temizliği için üreticinin talimatlarına uyun.

Hangi büyüklükteki klimanın alınacağını nasıl bilebilirim?

Bir oda veya ev için bir klimayı boyutlandırmak için kullanılacak hızlı ve kolay bir başparmak kuralı, kare ayak yöntemidir. Bu formül sadece hızlı bir yaklaşım için kullanılır ve yalıtım R değerleri, gölgeleme, tavan yüksekliği, inşaat malzemeleri, pencereler, kapılar, kullanım amacı ve kullanımla ilgili belirli kurallara dayanır. Yatçılık açısından, bir çöl ikliminde 400 metrekarelik konut yaşam alanı, yeterli yalıtım, 8 ‘tavan yüksekliği ve dar pencerelere ve kapılara dayanan 1 tonluk soğutma kapasitesi gerektirir. Bu yöntemi kullanarak gereksiniminizi hesaplamak için, yaşam alanınızın toplam kare görüntülerini 400’e bölün. Elde edilen cevap, gereken tonlama kapasitesi olan ton sayısıdır.

İyi bir klima seçmenin kriterleri nelerdir?

Bir klimayı satın alırken akılda tutulması gereken en önemli kriterler şunlardır: ister klima ister sabit ister mobil olsun, ister bir veya birkaç ünite olsun, aynı zamanda bir ısı pompası, soğutma gücü kullanarak ısıtmayı da yapabilir mi? BTU / h veya Watt cinsinden ifade edilir. Şunları da göz önünde bulundurunuz: Sağlayabileceği enerji tasarrufu, düşük gürültü seviyesi, nem alma kapasitesi, ek fonksiyonların varlığı gibi: programlama için bir zamanlayıcı, geceleyin çok düşük olan sıcaklıklardan kaçınmak için “uyku” filtreleme sistemleri vb. Son olarak, sabit klimalar ve periyodik bakım işlemleri için kurulum maliyetlerini de dikkate almalısınız.

Taşınabilir klima ve diğer klimalar arasındaki fark nedir?

Genel olarak, klimalar üç kategoriye ayrılabilir: Portatifler tek bir ünitedir, sabit veya monte edilmez ve bir odadan diğerine hareket ettirilebilir, Split Klimalar olarak adlandırılır, bunun yerine bir veya daha fazla dahili ünite ile donatılmıştır. duvar ve harici bir. Son olarak, tüm bir evin veya binanın havasını iyileştirmek için tasarlanmış klima kontrol sistemleri vardır.

Sistemimin düzgün çalışıp çalışmadığını nasıl bilebilirim?

Tuhaf sesler mi yapıyor? Evinizin tüm alanlarını yeterince soğutma veya ısıtıyor mu? Soğuma ya da ısınmaya daha uzun sürüyor mu? Hizmet faturalarınız görünür bir sebepten dolayı yükseliyor mu? Bunlardan herhangi biri, hizmete ihtiyaç duyabileceğiniz bir sorun olabileceğine dair işaretlerdir. Çoğu durumda, gecikme süresi uzadıkça, altta yatan sorunların daha da kötüye gideceği görülür. Bu yüzden sıradan bir şey farkettiğinizde sisteminizi kontrol etmek için Cooper & Hunter veya lisanslı yükleyicinizle iletişime geçin.

Kayıt ve kapıları, düzenli olarak kullanmadığım evlerin alanlarına kapatmalı mıyım?

Hayır. Her sistem belirli sayıda kare ayağı soğutmak için tasarlanmıştır. Belirli odalarda kayıt ve kapıları kapatarak, sisteminizin hava akışını ve verimliliğini bozar ve azaltırsınız. Sisteminiz daha az alan soğutmak, daha fazla döngü yapmak ve daha az verimli hale getirmek için daha fazla çalışmak zorunda kalacak.

Nemlendiriciler neden ısınmada soğutmadan daha çok kullanılır?

Bir evde bağıl nem için ortalama konfor aralığı% 30 ila% 35 arasındadır. Serin dış hava, evinize girdiğinde, ısındığı zaman kurumasına neden olur, bu da statik elektrik birikmesine ve sinüs sorunlarına neden olabilir. Bir nemlendirici, nemi havaya geri katacak ve bu sorunları kış aylarında en aza indirecektir. Ancak, bir evde elde edilen nem seviyesi, bir evin ne kadar sıkı olduğu, kapıların ne sıklıkla açılıp kapanacağı ve nemlendiricinin tarzından etkilenir.